טרמיטים על הגג

האם מדבירים חושבים?

הדברת טרמיטים? מה הבעיה? באים קודחים מזריקים סוגרים והולכים. אז זהו שלא תמיד. לא תמיד מספיקה חגורת הגנה.

אז מה הבעיה להדביר טרמיטים באים למקום, קודחים מסביב לבית, מזריקים את החומר כמובן שבלחץ, סוגרים והולכים. אז זהו שלא תמיד. יום אחד הגעתי לבית לקוח שפנה אלי בבעיית טרמיטים. התחלתי לעבוד ולבנות את חגורת ההגנה סביב הבית.  אבל בעוד אני עסוק בקידוח החורים משהו הטריד את מנוחתי. "ראית מאיפה הגיעו הטרמיטים לחדר האמבטיה? שאלתי. לא ראיתי ענה לי הלקוח אבל ראיתי מספר טרמיטים יוצאים דרך שקעי החשמל. החשד שלי גבר. "תגיד?" שאלתי את הלקוח. בניתם לאחרונה? הוספתם משהו לבית? "כן" ענה לי הלקוח. "לא מזמן הוספנו למבנה הישן סלון מטבח ומספר חדרים".
כשעלינו למעלה לגג וניגשנו למקום בו היה החיבור בין החלק הישן לחדש הבנתי ש"אשר חשדתי בא לי". הטרמיטים התמקמו והקימו את הקן בסדק שנוצר בתפר שבין המבנה החדש לישן. כמובן שהפולשים חטפו מקלחת קרה של פרמיס (חומר הדברה בו אנו משתמשים כנגד הטרמיטים).
שימו לב כי במקרה הזה חגורת ההגנה לא הייתה מספיקה שכן ללא הדברה מאסיבית למעלה בתפר הטרמיטים למרות ההדברה, היו ממשיכים לחגוג על המטבח החדש שהוסיפו בני הזוג. אז האם מדבירים חושבים? לא תמיד אבל רצוי שהם יעשו זאת.

ולסיכום מספר טיפים קטנים

  • בדקו מידי פעם את החיבור בין החלק החדש לישן בבית. תוודאו כי לא נוצר שם סדק וכי בסדק אם נוצר לא התמקמו להם אורחים לא רצויים
  • בניתם בית חדש? הוספתם חלק לבית? ספרו למדביר הטרמיטים. דאגו שהמדביר יבדוק האם הטרמיטים מצאו סדק חשוף במסגרת הבית להתמקם. במקרה כזה צריך לטפל גם ישירות במפגע בנוסף על יצירת חגורת ההגנה של הפרמיס.
להדברת טרמיטים צרו קשר או התקשרו עכשיו 054-9955595
Comments