תחנות האכלה לטרמיטים


שיטת הפיתיונות להדברת טרמיטים תחנות ניטור והאכלה

לאחרונה יש התעוררות בכל הקשור לשימוש בתחנות ההאכלה וניטור (שיטת הפיתיונות) להדברת טרמיטים. בעלי בתים פרטיים שבשכנות להם התגלו מושבות טרמיטים, או שיש להם חשד כי האזור נגוע, או אפילו הם רק מבקשים להקדים תרופה למכה, יכולים להשתמש בשיטת הפיתיונות על מנת להגן על ביתם מההתקפה חסרת הרחמים של זללני העץ. 

השיטה פשוטה ומבוצעת כך: בשלב הראשון מציבים תיבות ההאכלה (קופסאות פשוטות) במקומות נוחים לטרמיטים. קופסאות האכלה אלו מכילות פיתיון (תאית גורמה) שערב מאוד לחיכם של הטרמיטים. בדיוק כמו שאנחנו לא מסוגלים להתעלם מארוחת חינם טובה, כך גם הם. הטרמיטים שיריחו את ריח האוכל יגיעו בהמוניהם על מנת לסעוד את ליבם.
כל שנותר לנו לעשות זה לגשת מידי פעם את תיבות ההאכלה ולבדוק האם הגיעו לשם טרמיטים.
במידה ולא – נדע כי, בסבירות גבוהה, האזור שלנו עדין נקי מטרמיטים, וכל שנדרש מאיתנו זה להמשיך ולעקוב ולוודא שיש פיתיון בתחנות.
במידה וכן - אם במקרה ניווכח כי הגיעו אורחים טרמיטאים אל מסעדת הגורמה שייצרנו, נוסיף לפיתיון מעט פרמיס (אותו חומר/רעל הדברה נגד טרמיטים). הטרמיטים שבאו לסעוד את ליבם ולהביא לגם לילדים ולמלכה, ייקחו את המזון (הפיתיון) המורעל לקן ויעבירו אותו למלכה ולילדים. הקן ידידי יהפוך להיסטוריה.
לשיטת הפיתיונות שני יתרונות בולטים:

1. אין שימוש בקידוחים בתוך הבית (כמובן כשמשתמשים בשיטה כשיטה עיקרית)

2. שימוש מזערי בחומר הדברה. החומר מושם רק בתחנת ההאכלה ולא מסביב לכל המבנה כמו שיטת חגורת ההגנה.

לשיטה זו שני חסרונות בולטים:

1. מדובר על תהליך הדברה ארוך ומתמשך שדורש תשומת לב לאורך זמן. נדרש לחדש את הפיתיון מפעם לפעם ולבדוק האם הגיעו טרמיטים לתיבות ההאכלה גם לאחר שחוסלו הטרמיטים יש להמשיך לנטר.

2. אין 100% אחוזי הצלחה.

o          הטרמיטים עלולים לגלות מקור תאית מפתה יותר ולא להגיע לתחנת ההאכלה.

o          תחנות ההאכלה עלולות גם להיכבש ע"י נמלים או חרקים אחרים ומרגע שזה קרה הטרמיטים לא יגיעו עוד (הנמלים הינם אחד האויבים המרכזיים של הטרמיטים). יש בשוק פיתיונות שיודעים להלחם בתופעה ולמנוע כניסת נמלים לתחנה.

o          השיטה לא סוגרת את הבית אלא תוקפת קן ספציפי. לכן אין מניעה שהבית יותקף מקן אחר

אנחנו משתמשים בשיטת הפיתיונות, עפ"י צורך (בדר"כ בשטחים גדולים ופתוחים שלא ניתן לחגור אותם בחגורת הגנה). בנוסף אנו נוהגים לשלב שיטה זו בשילוב עם שיטות הדברת טרמיטים אחרות.
לאחרונה מצאתי כי הפרח ציפור גן עדן מושך טרמיטים ולכן יכול לשמש פיתיון מצוין לתחנות ניטור והאכלה.

להדברת טרמיטים צרו קשר או התקשרו עכשיו 054-9955595

להדברת טרמיטים - צור קשר


Comments