חגורת ההגנה ואיך היא פועלת

הפרמיס וחשיבותו בהדברת טרמיטים


חגורת ההגנה

כאשר מתגלה מקום נגוע בטרמיטים מסמן המדביר את האזור אותו מבקשים לבודד מהמפגע. הבית שלכם למשל.
בהמשך קודח המדביר חורים מסביב למקום הנגוע (בתוך הבית או בחגורת בטון מחוץ לבית (קידוח בתוך הבית אפקטיבי יותר). בערך 40 סמ' בין חור לחור. 


בשלב הבא מזריק המדביר בלחץ גבוה חומר שניקרא פרמיס לתוך כל אחד מהחורים על מנת ליצור חגורת הגנה של החומר מסביב לכל המקום הנגוע. חשוב להזריק את החומר בלחץ רב על מנת שתיווצר חפיפה טובה של חומר בין חור לחור וחגורת הגנה מושלמת.

לאחר ההזרקה אוטמים כל אחד מהחורים ברובע זהה לרובע בה ריצפתם את הבית (חשוב מאוד מטעמי אסטטיקה)

זהו חגורת ההגנה מנתקת בין הטרמיטים, שעובדים על הארונות המשקופים ושאר מאכלי התאית אצלכם בבית, לבין קן הטרמיטים והמלכה. הניתוק מהבית ומאימא מלכה פשוט הורג אותם.

איך עובדת חגורת ההגנה

הטרמיטים טועמים את הפרמיס חומר ההדברה בו משתמשים ולאט לאט הולכים לעולמם. על מנת להבין איך זה עובד חשוב לדעת משהו על תהליכי הייצור ועל המבנה של קן טרמיטים.
קן הטרמיטים נמצא תמיד במקום פתוח. מתחתיו אדמה (לא בטון ולא ריצפה) ומעליו שמים. הקן ממוקם עד מטר מתחת לאדמה ובו יושבת המלכה מטילה ביצים ומנהלת את העניינים באמצעות פרומונים (ריחות שהיא מפרישה). הטרמיטים אוכלים לכם את המטבח בבית (בעצם רק נוגסים בו בתוך הטרמיט מצוי חיידק שאחראי על עיכול התאית שיש בעץ או בנייר) ואז חוזרים לקן על מנת להפריש את התאית המעוכלת על-מנת לכלכל את הקן. שיטת התקשורת בין הטרמיטים היא ע"י טעם וריח. הטרמיטים מלקקים אחד את השני ודרך הליקוק מעבירים אינפורמציה.

חומר הפרמיס הוא חומר קיבה. כלומר הוא מחסל את הטרמיטים ופוגע בגידול שלהם לאחר שהם בולעים אותו. השיטה בה עובד החומר מאוד מתוחכמת. הטרמיט שנמצא בדרכו אל הקן או מהקן אל ביתכם עובר דרך חגורת ההגנה שייצר המדביר. הפרמיס נדבק לגופו של הטרמיט שכאמור מעביר אינפורמציה באמצעות ליקוק. מהר מאוד טועם כל אחד מהטרמיטים בקן את החומר הטעים ומחוסל. בעצם מספיק שהמלכה טועמת מהחומר והקן מחוסל.

טיפ קטן

את החומר עדיף להזריק אל מתחת למשטחי בטון  ולא אל תוך אדמה חשופה. כאמור מבצעים קידוח בבטון ומזריקים לחורי הקידוח את החומר בלחץ. החומר מתחת לבטון נשמר לאורך זמן.
ניתן להדביר גם בתעלות אולם האפקטיביות של הדברה כזו נמוכה יותר עקב התנדפות מהירה של החומר בגלל רוחות גשמים ושאר פגעי מזג אוויר. גם זמן האחריות שניתן מושפע מהאם בוצע הריסוס מתחת לבטון או בתוך אדמה חשופה.

להדברת טרמיטים צרו קשר או התקשרו עכשיו 054-9955595

Comments