טרמיטים שאלות נפוצות


טרמיטים שאלות נפוצות

איך מבדילים בין נמלים לטרמיטים?  

מרחוק נמלים וטרמיטים נראים דומה אך כשמתקרבים מזהים את ההבדלים. כנפיהם של הטרמיטים נושרות בסמוך ליציאתם מהקן, מחושי הטרמיטים ישרים ללא מפרקים בעוד שמחושי הנמלים בנויים ממפרק שמאפשר גמישות של המחושים. בנוסף הנמלה צרה באמצע הגוף (במותניים) והמותניים של טרמיטים רחבים. כמובן שנושא הצבע חשוב. הטרמיטים שקופים או אדומים. למרות שיש גם נמלים אדומות הצבע הינו סימן נוסף.


האם הטרמיטים מופעים בעונה מסויימת?

טרמיטים הינם חרקים חברתיים אשר פעילים כל השנה באזורים בהם חם בחוץ או גם בבתים בהם קיים חימום. הם בדרך כלל בונים קינים חדשים בימי האביב (מרץ-יוני). אבל אין להם שעון או את דני רופ וכל עוד יש להם לחות חום ומזון המושבה תמשיך להתרבות להתנחל ולקנן.

האם הטרמיטים עוקצים? 

היו רגועים! הטרמיטים לא עוקצים. הטרמיטים הם חרקים דמויי  לבנות. הם רכים וקטנים ולא מסוגלים להרע לכם או להכאיב. הדרך היחידה בה הטרמיטים יכולים להזיק לנו, היא באמצעות  הנזק שהם גורמים לבית שלנו.

מה עלי לעשות כדי להפחית הסיכוי להתנחלות טרמיטים אצלי ?

ניתן וכדאי לבצע פעולות מניעה נגד טרמיטים במהלך בנייה או שיפוץ של בית. טיפול כזה  יכול לחסוך הרבה כאב לב וכסף בעתיד. טיפול נגד טרמיטים הוא חיוני בעיקר אצל בוני בתים המשלבים רכיבי עץ כגון משקופים, קורות עץ, דק, פרגולה, פרקט ועוד. עלות פעולות אלו אנה גבוהה והתועלת מביצוען לא תסולא בפז. ליווי של מדביר במהלך הבנייה עולה פחות מטיפול לאחר שנתגלו טרמיטים ויעיל יותר (מבטיח הצלחה לאורך זמן ארוך יותר). כמובן שטיפול כזה חוסך לכם גם ובעיקר את הנזקים האדרים שעלולים הטרמיטים לגרום. הליווי של המדביר כולל:

  1. ריסוס שטח הבנייה לקראת הקמת היסודות
  2. ריסוס רצפת הבטון והחול (שעלול להיות נגוע) לפני תחילת הריצוף
  3. עפ"י צורך יעוץ לבונה ולבעלי מקצוע (אדריכל, נגר, מקים דקים ופרגולות) בהכנסת רכיבי עץ הביתה
  4. לבונים בתי עץ או למשתמשים בכמות עץ מאסיבית רצוי לקבל ייעוץ מיוחד

מתי כדאי להזמין מדביר מומחה לטרמיטים?

ההחלטה על הזמנת מומחה תלויה בשלושה אלמנטים:

  •  האזור -  באזורים בהם נתגלו טרמיטים כדאי להזמין בדיקה ולהמשיך לבדוק עפ"י המלצות המדביר. באזורים נקיים ניתן להמתין לסימני הטרמיטים לפני שמזמינים. 
  • כמות ומשמעות העץ בבית ובחצר -  עוד תחום לפיו מחליטים הינו המשמעות של  העץ בבית. בתים עשירים בעץ (רהיטים,  דלתות, משקופים, קורות פרגולות דקים) כאשר המחיר של מפגע  טרמיטים יהיה גבוה רצוי להפחית את הסיכון ולהזמין בדיקה.
  • המצאות סימני טרמיטים או גילוי טרמיטים. זיהיתם תעלות בוץ, כנפי טרמיטים פגיעות בעץ או אף זיהיתם את הטרמיטים עצמם על תהססו ותזמינו מומחה באופן מיידי.

התגלו טרמיטים אצל השכן מה עליי לעשות?

טרמיטים הטרמיטים חיים במושבות. כל מושבה יכולה להכיל מעל שני מיליון פריטים. ויש לזכור שעל כל דונם יכולות להתנחל שלוש או ארבע מושבות. בית סטנדרטי יכול לכלכל בקלות שלוש מושבות אזי העובדה שביתו של השכן שורץ טרמיטים אינה בהכרח אומרת כי גם אצלך יש אבל זכור הסיכוי גבוה. הסיכון לטרמיטים בשכנות לבית שנמצאו בו טרמיטים גבוה יותר,  מכיוון שהמושבה גדלה כל הזמן והטרמיטים מחפשים עוד ועוד מקורות מזון. יתכן והטרמיטים כבר הספיקו להקים קינים נוספים שמקור המזון שלהם לא היה הבית שטופל. קינים כאלה ימשיכו לפעול והתאית שבביתכם עלולים  להוות מטרה ראויה למושבות החדשות. הטיפול שבוצע אצל השכן בהכרח מונע טרמיטים אצלו בגלל חגורת ההגנה, אך אינו מונע בהכרח מהטרמיטים להמשיך בסעודה אצלך

התגלו טרמיטים אצלי בחצר מה עליי לעשות?

זיהוי סימני טרמיטים ונזקים בחצר אינם מעידים כי הטרמיטים כבר חדרו לבית. אבל רצוי מאוד להתייחס לממצא כזה כסימני טרמיטים. רצוי לא לחכות עד שהטרמיטים יחדרו הביתה ויתחילו לאכול ולגרום לנזקים. מצאתם טרמיטים בחצר קחו בחשבון כי הם ימצאו את הדרך לחמימות והלחות והתאית המזינה שבבית. רצוי למגר את המפגע לפני הנזק.  

האם תהליך הדברה שמבוצע כהלכה מביא להשמדת הטרמיטים?

כן! הטיפול באמצעות פרמיס (חומר ההדברה בו משתמשים בחרקירי) הינו הטיפול היחידי שמגיע למלכה. עם החגורה חוצצת באופן הרמטי בין הקן לבין האזור בו רוצים למנוע טרמיטים (הבית שלכם) אזי כל טרמיט שחוזר אל הקן מהאזור הנגוע עובר דרך החגורה הספוגה בחומר ומעביר את הרעל אל הטרמיטים הבריאים בקן ויותר חשוב למלכה עצמה. השמדת המלכה הפירוש המיידי הינו השמדת הקן. הפרמיס הוא חומר אשר פעיל זמן רב (מספר שנים) ולכן טיפול טוב אומר השמדת כלל הטרמיטים. לאמירה זו יש סייג אחד. קיום קן טרמיטים בתוך גבולות הבית 

כמה זמן לוקח עד שכל הטרמיטים נעלמים?

הפרמיס הוא חומר קיבה. ולכן פעולתו אינה מיידית. לאחר הטיפול תוכלו להמשיך ולראות פעילות טרמיטים כארבעה חמישה ימים לאחר הטיפול. הטרמיטים שעוברים דרך האזור הספוג בחומר הופכים לנשא שלו. בהמשך הטרמיטים מלקקים זה את זה (ליקוק זאת צורת התקשורת של חרקים אלו) החומר חודר לקיבה וממית את הטרמיטים. בשלב הראשון תראו התנהגות מבולבלת של הטרמיטים, ובהמשך הם יעלמו לגמרי.

  מה המחיר של הדברת טרמיטים?  

חישוב העלות הינה לפי מטר. המדבירים מחשבים את אורך חגורת ההגנה ולפיה מחליטים כמה לקחת. המחיר למטר בהדברת טרמיטים בשוק נע בין 18 ש"ח למטר עד 26 ש"ח למטר. אנחנו בחרקירי גובים 21 ש"ח למטר חגורה. המחיר למטר נגזר משלושה גורמים; עלות החומר, זמן העבודה, והידע המקצועי.
בכל מקרה עדיף לקחת מדביר מנוסה, גם עם המשמעות היא שתשלמו מעט יותר. א. מדביר מנוסה יחסוך לכם במטרים מבלי לפגוע באיכות העבודה וכך יתקזז הסכום שתדרשו לשלם למטר עם כמות המטרים. ב. מדביר מנוסה יבטיח לכם אחריות וירחיק משמעותית את הטיפול הבא עם בכלל. הסיכון לחזרת המפגע (במידה והטיפול לא טוב) גדול מאוד. ג. תשלום הולם יגדיל את הסיכוי כי המדביר לא יזייף בזמן עבודה ואו בכמות החורים והחומר. 

 כמה זמן לוקחת הדברת טרמיטים?

הדברת טרמיטים לוקחת זמן רב. צריך לבדוק באזור ולחפש את מקורות הנגיעות . לאחר מכן צריך לקדוח מסביב לכל הבית, להזריק את חומר ההדברה (מעל ליטר חומר מהול למטר רץ) ואז לאטום את החורים.  טיפול כזה למדביר אחד ועוזר לוקח מספר שעות תלוי כמובן בגודל הבית ובצפיפות שלו.  בשלב הראשון רצוי שתראו למדביר את כל המקומות בהם נתקלתם בטרמיטים ואל תשכחו לציין במידה והוספתם בנייה. בזמן הטיפול עצמו עפ"י רוב אין צורך לעזוב אך בכל מקרה יש  לשמוע להצעת המדביר (מדבירים שונים משתמשים בחומרים שונים ובשיטות הזרקה שונות).

האם חומר ההדברה (הפרמיס) בו אתם משתמשים כנגד הטרמיטים מסוכן לחיות מחמד, לילדים, לאנשים ואו לסביבה?

ישנם חומרי הדברה רבים בהם משתמשים מדבירים שונים. חומר הפרמיס בו אנו משתמשים עברבדיקות רבות ומחקרים טרם הותר לשימוש. עפ"י מחקרים רבים חומר זה אינו מהווה סיכון משמעותי לאף אחד מהנ"ל. לכן בזמן תהליך ההדברה של הטרמיטים בני המשפחה יכולים ללא חשש להמשיך לשהות בבית. לאחר האיטום של החורים ניתן להמשיך ולהתנהג כרגיל בבית. 

איפה בארץ אתם מבצעים הדברת טרמיטים?

בעיקרון אנחנו מגיעים לאן שצריך.
חברת חרקירי מבצעת הדברת טרמיטים בכל הארץ. בהמשך לפנייה שלך אנחנו סוגרים מחיר ומועד ואנחנו מגיעים אליך בהתאם לקביעה:
הדברת טרמיטים בערבה
הדברת טרמיטים בנגב
הדברת טרמיטים  בדימונה.
הדברת טרמיטים בירוחם
הדברת טרמיטים במצפה רמון
הדברת טרמיטים בבאר שבע
הדברת טרמיטים בתל אביב
הדברת טרמיטים בירושלים
הדברת טרמיטים בשרון
הדברת טרמיטים באריאל
הדברת טרמיטים במודיעין
הדברת טרמיטים בשפלה
הדברת טרמיטים בצפוןלהדברת טרמיטים - צור קשר