סיפורי טרמיטים - חרקירי

אין דברים כאלה! טרמיטים מבצעים חרקירי

אין דברים כאלה. חושבים שזו קלישאה? אז זהו, שלא.

עם הזמן והניסיון בהדברת טרמיטים נתקלתי מספר פעמים בתופעה לא מוסברת. לאחר שמסיימים את תהליך ההזרקה (בהדברת טרמיטים מזריקים את חומר ההדברה בלחץ אל מתחת לריצוף על מנת ליצור חגורת הגנה) לעיתים נשארות כמויות לא מבוטלות של טרמיטים בחלק העליון של הבית בקורות גג, פרגולות או מזונות עץ אחרים.
אותם מסכנים שנשארו ניסו לחפש דרך לחזור אל הקן. אך כאשר ירדו והתקרבו אל הקרקע, הרוויה בחומר הדברה, הם חזרו רוורס ועלו שוב למעלה.
ברגע הבא בלי הסבר החלו הטרמיטים לבצע התאבדות המונית. בזרם הולך ומתגבר קפצו הטרמיטים שנותרו מעליית הגג, נחשפו לאור היום כמו ערפדים קטנים ומתו להם. כתם ענק של טרמיטים נוצר על הקרקע מחזה מוזר ומדהים.
בתופעה של התאבדות נחיל טרמיטים נתקלתי פעם נוספת. יום למחרת הדברה של טרמיטים בבית בבאר שבע קיבלתי טלפון מבעל הבית. הוא ביקש בקול מבוהל שאגיע במהירות. יצאתי מייד לדרך וכשהגעתי לא האמנתי למראה עיני. מאמצע הקיר יצא קילוח, זרם של טרמיטים שקופצים אל מותם. כתם עם אלפי טרמיטים בקוטר של מטר נוצר באמצע הסלון. הטרמיטים גססו ומתו ובהמשך הלכו לעולם שכולו טוב עקב החשיפה לאור.
הטרמיטים הם יצור חברתי התלוי באופן מוחלט בקן וביכולתו לשרת את המלכה. ההסבר המדויק לתופעה אינו ידוע. אולם יתכן כי שברון הלב הנגרם מאובדן הפירמה גרם לחרקים השקופים לקפוץ אל מותם. הסבר זה נתתי גם ללקוח המבוהל שכבר שנתיים ביתו נקי מאוכלי העץ הבלתי רצויים
סיפורים נוספים
להדברת טרמיטים צרו קשר או התקשרו עכשיו 054-9955595
Comments